Yaşam

İzlediğiniz İlk Anda ‘Aynı Ben’ Demekten Vazgeçemeyeceğiniz Efsane Dizi Karakterleri

Merhaba. Twitter’da ydyabancidizi isimli kullanıcı, ‘aynı ben’ dediğiniz dizinin karakteri olan takipçilerine soru sordu. Kullanıcılar farklı cevaplar verdi. Gelin hem o karakterlere hem de diziye bir göz atalım.

Homelander (Erkekler)

Daha çok Homelander olarak bilinen John Gillman, 2019 çizgi roman dizisi The Boys’un ana düşmanıdır. The Seven olarak bilinen ünlü süper kahraman grubunun lideri, Vought International’ın ürettiği en güçlü güçlü kahramandır. Kusursuz ve saf büyük kahramanlardan oluşan bir gruba liderlik eden Homelander, aslında önlediklerinden daha fazla yıkıma ve ölüme neden olmaktan sorumludur. Süper güçlerini başkalarını taciz etmek ve ne isterse yapmak için kullanmaktan hoşlanıyor. Onun karakteri Antony Starr bir yetişkin olarak tasvir edilirken, Rowan Smyth onu bir çocuk olarak canlandırıyor.

BoJack F. Süvari (BoJack Süvari)

BoJack F. Horseman, yetişkin animasyon dizisi BoJack Horseman’ın ana kahramanıdır. O, çeşitli akıl hastalıkları ve uyuşturucu bağımlılıklarıyla mücadele eden antropomorfik bir at ve aktördür. BoJack, kahraman olmasına rağmen dizi boyunca onu kötü adam kategorisine sokan çok sayıda suç işledi.

Angie D’Amato (Bekar Ebeveynler)

Angela ‘Angie’ D’Amato, Single Parents’ın ana karakterlerinden biridir. Graham D’Amato’nun annesidir. Leighton Meester tarafından canlandırılmıştır. Bu komedi dizisi, 7 yaşındaki çocuklarını büyütmek ve ebeveynlik dışında bir tür bireysel yaşam sürdürmek için birbirlerine yaslanan bir grup bekar ebeveyn hakkındadır. Dizi, kızını büyütmeye çok odaklanan ve bir erkek olarak kim olduğunu gözden kaçıran 30’lu yaşlarında bir adam olan Will’in setle tanışmasıyla başlar.

Harper (Beyaz Lotus)

The White Lotus, çeşitli psikososyal işlev bozukluklarından etkilenen kurgusal White Lotus tatil beldesi zincirinin konukları ve çalışanları hakkında bir Amerikan kara komedi-drama televizyon dizisidir. Dizinin ilk sezonu Hawaii’de, ikinci sezonu ise Sicilya’da geçiyor. Aubrey Plaza dizide kocasıyla tatile giden Harper Spiller karakterini canlandırıyor. Harper, Ethan’ın karısını ve avukatını oynuyor.

Elliot Alderson (Bay Robot)

Elliot Alderson, eski bir siber güvenlik mühendisi ve Allsafe Cybersecurity’nin fsociety üyesidir. Bay He, Robot dizisinde Rami Malek tarafından canlandırılmıştır. Elliot, sosyal kaygı bozukluğu, klinik depresyon, sanrılar ve paranoyadan muzdariptir. İç hayatı, zihinsel durumu, karşılaştığı insanlar hakkındaki görüşleri ve etrafındaki faaliyetler hakkında fikir veren dış sesleri vardır. Seyirciyle olan bu diyaloglar, Elliot’ın dünyasını yorumlamamıza yardımcı olmak için tasarlandı.

Desmond Hume (Kayıp)

Desmond David Hume, ABC televizyon dizisi Lost’ta Henry Ian Cusick tarafından canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Desmond’un adı, ünlü ampirist filozof David Hume’a bir övgüdür. Desmond, Flight 815’in yolcusu değildi. Kazadan üç yıl önce, bir gemi kazası sonucu adada mahsur kalmıştı. Desmond, dizinin en tanınan karakterlerinden biriydi.

Kendall Roy (Varlık)

Kendall Roy, Logan’ın ikinci en büyük oğlu ve Logan emekli olduğunda Waystar’a liderlik edecek ilk kişidir. Dizi, küresel bir medya ve eğlence holdingi olan Waystar RoyCo’nun sahibi olan ve ailenin reisi Logan Roy’un sağlığıyla ilgili belirsizliğin ortasında şirketi kontrol etmeye çalışan Roy ailesinin etrafında dönüyor.

Jax Teller (Anarşinin Oğulları)

Jackson Nathaniel ‘Jax’ Teller, Charlie Hunnam’ın canlandırdığı FX televizyon dizisi Sons of Anarchy’nin kurgusal bir karakteri ve kahramanıdır. Jax, ünlü kanun kaçağı motosiklet kulübünün bir üyesidir ve Sons of the Anarchy Motorcycle Club Redwood Original’ın (SAMCRO) lider yardımcısı ve daha sonra lideridir. Dizi, Jax aracılığıyla motosiklet grubunun hatalı bir çeteye dönüştüğünü ve yasa dışı faaliyetlere bulaştığını anlatıyor.

Pablo Escobar (Narcos)

Pablo Emilio Escobar Gaviria, Medellín karteline liderlik eden ve öldüğünde 30 milyar dolarlık bir servet biriktiren Kolombiyalı bir uyuşturucu lordu ve narkotik teröristiydi. Narcos, Chris Brancato, Carlo Bernard ve Doug Miro tarafından yaratılan ve Brezilyalı film yapımcısı José Padilha tarafından yönetilen bir yapımdır. Pablo Escobar’ın hikayesine ve diğer uyuşturucu kartellerinin yükselişine dayanan yepyeni bir Netflix dizisi.

Howard Wolowitz (Büyük Patlama Teorisi)

Howard Joel Wolowitz, Yahudi bir uzay mühendisi ve The Big Bang Theory’de eski astronottur. Bilimsel başarılarını çok az önemseyen ve onunla hala bir çocukmuş gibi konuşan annesi Debbie Wolowitz ile onu ve annesini terk eden Sam Wolowitz’in oğludur. Rajesh Koothrappali’nin en iyi arkadaşı olan Howard, sık sık onunla Leonard ve Sheldon’ın dairesinde takılır. The Big Bang Theory, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratıldı ve on iki sezon boyunca yayınlandı. Dizi, bir grup akıllı arkadaşın komik olaylarını anlatıyor.

Monica Geller (Arkadaşlar)

Monica E. Geller, Courteney Cox’un canlandırdığı ünlü sitcom Friends’in ana karakterlerinden biridir. Monica, grupta ‘Anne Tavuk’ olarak biliniyordu ve Greenwich Village’daki dairesi, dizi boyunca setin ana toplanma yerlerinden biriydi. Friends dizisinde on yıl boyunca altı yakın arkadaşın başına gelen komik olaylar anlatılıyor.

Behlül Haznedar (Aşk-ı Memnu)

Behlül Haznedar, Halid Ziya Uşaklıgil’in Aşk-ı Memnu adlı romanı ve ondan uyarlanan aynı adlı dizide yer alan bir karakterdir. Behlül çapkın ve sorumsuz bir gençtir. Adnan Ziyagil’in akrabasıdır ve amcasının maddi gücünden yararlanır. Sürekli kız peşinde koşan Behlül dizide Adnan Bey’in genç eşi Bihter’e aşık olunca ailede büyük değişiklikler olur.

Alexander Mahone (Hapishaneden Kaçış)

Alexander ‘Alex’ Mahone, William Fichtner tarafından Amerikan televizyon dizisi Prison Break’de canlandırılan kurgusal bir karakterdir. Mahone, Federal Soruşturma Bürosu’nda 14 yıl boyunca kaçak mahkumlar için insan avı konusunda uzmanlaşmış özel bir ajan olarak ikinci döneminde diziye katıldı.

Ted Mosby (Annenle Nasıl Tanıştığım)

Theodore Evelyn Mosby kurgusal bir karakter ve Josh Radnor tarafından canlandırılan Amerikan sitcom How I Met Your Mother’ın kahramanıdır. 2030 yılında anneleriyle tanışmasının ‘çok uzun versiyonunu’ çocuklarına anlatırken, yakın arkadaşlarıyla yaşadıklarını da hatırlıyor.

Tony Soprano (Sopranolar)

Anthony John Soprano, James Gandolfini tarafından canlandırılan ve HBO televizyon dizisi The Sopranos’ta kurgulanan bir karakter ve anti kahraman kahramanıdır. Soprano, İtalyan-Amerikan mafyasının bir üyesidir ve patronu olarak hareket eder. Genellikle Tony olarak anılan İtalyan-Amerikan karakteri, The Sopranos’un yaratıcısı ve dizi sorumlusu David Chase tarafından tasarlandı.

Burhan Altıntop (Avrupa Yakası)

Burhan Altıntop, Avrupa Yakası dizisinde Engin Günaydın’ın canlandırdığı kurgusal karakterdir. Diziye 3. sezonda katılan Burhan, sürekli Tokat Erbaa’lı olduğunu söylüyor. Avrupa Yakası dergisinin genel müdürüdür. Dizinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen karakterin kullandığı birçok kelime ve hareket toplumda yaygın olarak kullanılmaktadır. Avrupa Yakası, Gülse Birsel’in yazdığı ve başrolünü oynadığı bir dizidir. Dizide Birsel’in canlandırdığı Aslı karakterinin dergide çalışan arkadaşları arasında ve aile hayatında yaşadığı komik olaylar işleniyor.

Jesse Pinkman (Breaking Bad)

Jesse Bruce Pinkman, Aaron Paul tarafından canlandırılan Amerikan televizyon dizisi Breaking Bad’in kurgusal bir karakteri ve kahramanıdır. Meth üreticisi ve satıcısıdır. Dizide eski lise kimya öğretmeni Walter White (Bryan Cranston) ile birlikte çalışıyor. Jesse, dizinin her bölümünde Walter dışında tek karakterdir.

Dizide ‘aynı ben’ dediğiniz bir karakter var mı? Yorumlarda buluşalım.

aginhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu